Produkter

Samtliga kategorier
19820st objekt

PARKSOFFA, Klafreströms bruk, gjutjärn & trä, B: 160cm

Värdering: -

Bud: 2 100 SEK

Slutar om 5 timmar 28 minuter

ETAGEKAMIN, Kværner Brug No 47, H: 190cm totalt (bruksslitage, sprickor)

Värdering: -

Bud: 1 000 SEK

Slutar om 5 timmar 32 minuter

Moped Husqvarna 2 vxl,

Värdering: 1 000

Bud: 3 400 SEK

Västergötland

Slutar om 22 timmar 34 minuter

FOTSKARPA gjutjärn, antik 35*25 cm

Värdering: -

Bud: 175 SEK

BYST gjutjärn H:49 cm

Värdering: -

Bud: 1 850 SEK

MODELLBÅT, motordriven, "Sabina Line"

Värdering: 1 500

Bud: 200 SEK

Västmanland

MODELLBÅT, motordriven, "Heide Moran"

Värdering: 1 600

Bud: 350 SEK

Västmanland

MOTORDRIVEN modellbåt, Theodor Huess

Värdering: 1 000

Bud: 400 SEK

Västmanland

NYCKELHARPA, 1900-tal

Värdering: 3 000

Bud: 1 500 SEK

Västmanland

FLYGPLANSPROPELLER till Heinkel HD 36 (SK 6A) 1920/1940-tal

Värdering: 6 000

Bud: 3 000 SEK

Västmanland

TESERVIS, 11 delar, "Cobalt net", Lomonosov, USSR

Värdering: 3 000

Bud: 2 000 SEK

Västmanland

STIG LINDBERG (1916-1982), kaffegods, 6 st, samt assietter, 12 st, "Salix", Gustavsberg

Värdering: 1 200

Bud: 500 SEK

Västmanland

CARL MALMSTEN (1888-1972), soffa, "Samsas", AB O.H. Sjögren Möbelfabrik, 1900-tal

Värdering: 3 000

Bud: 1 000 SEK

Västmanland

FÅTÖLJ, 1950/1960-tal

Värdering: 800

Bud: 200 SEK

Västmanland

GÖRAN MALMVALL (1917-2001), stolar, 7 st, Svensk Fur, 1900-talets andra hälft

Värdering: 1 500

Bud: 0 SEK

Västmanland

SERVERINGSVAGN, furu, 1900-talets andra hälft

Värdering: 800

Bud: 0 SEK

Västmanland

FÅTÖLJ, skinn, FinnArena, 1960/1970-tal

Värdering: 4 000

Bud: 500 SEK

Västmanland

TVÅSITSSOFFA, skinn, FinnArena, Finland, 1960/1970-tal

Värdering: 3 000

Bud: 0 SEK

Västmanland

KARMSTOLAR, ett par, bok, 1960-tal

Värdering: 1 200

Bud: 0 SEK

Västmanland

TRÄDGÅRDSGRUPP, 5 delar, aluminium, 1900/2000-tal

Värdering: 3 000

Bud: 2 200 SEK

Västmanland

SIDEBOARD, teak, 1950/1960-tal

Värdering: 5 000

Bud: 3 000 SEK

Västmanland

ARTUR LINDQVIST, trädgårdsgrupp, 5 delar, Grythyttan Stålmöbler AB, 2020-tal

Värdering: 12 000

Bud: 10 000 SEK

Västmanland

Blumer & Schuler, Germany, "Jumbo", cirkuselefant i litograferad plåt

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Plåtleksak, US Zone, Germany, cirkuselefant på trehjuling, 1950-tal

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Pendellampa Pia, 80cm,

Värdering: 100

Bud: 2 600 SEK

Beväringsmannen No 91 Karlsson 1935 Stockholm.

Värdering: 500

Bud: 500 SEK

Brevvåg, Gjutjärn, Made In USA.

Värdering: 100

Bud: 100 SEK

Arnold, Motorcykel Mac 700, Tyskland 1950-tal.

Värdering: 100

Bud: 325 SEK

Reklamskylt, emaljerad, "Texaco"

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Affsich, Lunds Studentkårs Karneval 1970

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Sideboard, teak, 1960-tal

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Paketcykel. Long John, Dansk design, 3 växlar.

Värdering: -

Bud: 2 400 SEK

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, vävnad, "Grodblad", signerad AB MMF, 1900-talets mitt

Värdering: 1 500

Bud: 900 SEK

GRETA MAGNUSSON GROSSMAN, bordslampa, "Cobra", för Gubi, nutida

Värdering: 2 000

Bud: 1 700 SEK

ROYAL COPENHAGEN, 12 st, mattallrikar, "Musselmalet", modell 1084, helblond

Värdering: 7 000

Bud: 6 600 SEK

HARALD NOTINI (1879-1959), bordslampa, mässing, modell "15542", Arvid Böhlmarks Lampfabrik, 1940-/50-tal

Värdering: 4 000

Bud: 3 000 SEK

Räknemaskin, tidigt 1900-tal, Original-Odhner

Värdering: 300

Bud: 140 SEK

JOHAN KROUTHÉN (1858-1932), olja på duk, signerad och daterad 1926

Värdering: 40 000

Bud: 32 000 SEK

Motorcyklar med sidovagn, 2 st, Huki K-1021

Värdering: 1 500

Bud: 1 000 SEK

Leksaksbil, 3000 Fernlenk-Auto, Schuco, med kartong

Värdering: 500

Bud: 600 SEK

Båt med fyr, Arnold, Tyskland

Värdering: 400

Bud: 800 SEK

Träleksak, Grävmaskin Brio

Värdering: -

Bud: 80 SEK

Kaffekvarn

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Varuautomat Cloetta

Värdering: -

Bud: 10 500 SEK

Industripall

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Hålslagare Tengvall

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Tomteskur skylt, Emalj

Värdering: -

Bud: 25 000 SEK

Madeleine Pyk

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Trälådor

Värdering: -

Bud: 600 SEK

Gjutjärnskamin Skoglund

Värdering: -

Bud: 500 SEK

Plåtskylt Findus

Värdering: -

Bud: 600 SEK

Plåtburkar Örebro Kex

Värdering: -

Bud: 500 SEK

Kassaapparat "National"

Värdering: -

Bud: 1 400 SEK

Emaljskylt "Häxan"

Värdering: -

Bud: 23 000 SEK

Plåtburk Kalmar

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Kaffekvarn

Värdering: -

Bud: 300 SEK

Tandemcykel

Värdering: -

Bud: 600 SEK

Märklin Diesellok

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Plåtbil, "Tin Lizzy", Arnold, Tyskland

Värdering: 1 500

Bud: 800 SEK

Lanterna Magica, med trälåda

Värdering: 1 000

Bud: 100 SEK