Bilder Peter Borotinskij Olja på duk

Peter Borotinskij Olja på duk

2800 SEK

Värdering: 3 000 SEK

Peter Borotinskij född 1948
Eka vid vatten
Signerad: Peter Borotinskij
Daterad: 1991

Mått på duk: 80 x 70 cm
Mått inkl ram: 92,5 x 83 cm

Peter Borotinskyi Oil on canvas

Peter Borotinskyi born in 1948
Rowing boat by the water
Signed: Peter Borotinsky
Dated: 1991

Dimensions of canvas: 80 x 70 cm
Dimensions including frame: 92.5 x 83 cm

Condition report: No remarks

DAMSKOR, 2 par, Peter Kaiser samt Carraro, 2000-tal

Värdering: 300

Bud: 1 100 SEK

Slutar om 1 timme 8 minuter

JACKIE LYND, 4 st tallrikar, porslin, "Forrätt", Rörstrand

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 timme 10 minuter

GARDINLÄNGDER, 3 + 2 st, bomull, 1900-/2000-tal

Värdering: 500

Bud: 850 SEK

Slutar om 1 timme 12 minuter

VICKE LINDSTRAND, 23 del servisglas, "Calypso", Kosta, 1900-talets andra hälft

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 1 timme 14 minuter