Bilder Hängsmycke sameslöjd 1977
Halssmycke tillverkad av björk, tenn, renhorn och tvinnat läder
Monogramsignerad: CSA
Daterad: 1977
Höjd: 5 cm
Bredd: 3,5 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Sami handicraft pendant
Necklace made of birch, pewter, reindeer horn and twisted leather
Monogram signed: CSA
Dated: 1977
Height: 5 cm
Width: 3.5 cm
Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 300 SEK
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 125 SEK