Bilder Stig Lindberg "Prunus" Servis 1900-tal (20 delar)

Stig Lindberg "Prunus" Servis 1900-tal (20 delar)

2400 SEK

Värdering: 2 000 SEK

Servisdelar med målad dekor av plommon
Design av Stig Lindberg för Gustavsberg

Samling består av:
7 st. kaffekoppar
6 st. kaffefat
5 st. tefat
1 st. gräddkanna
1 st. sockerskål

Konditionsrapport: Mindre repor, åldersbaserat slitage, glasyrslitage, inga övriga anmärkningar

Stig Lindberg "Prunus" 20th century (20 parts)

Tableware with painted plum decoration.
Design by Stig Lindberg for Gustavsberg

Collection consists of:
7 pcs. coffee cups
6 pcs. coffee saucers
5 pcs. tea saucers
1 pc. creamer
1 pc. sugar bowl

Condition: Minor scratches, age-based wear, galze wear, no other remarks

PÄLSJACKA, Saga Mink, Södra Päls, Norrköping, sannolikt 1980-/90-tal

Värdering: 600

Bud: 400 SEK

SKIVSPELARE, Pro-Ject RPM 1 Carbon, 2000-tal

Värdering: 1 500

Bud: 1 300 SEK

HAVSKAJAK Caribou CX. L:ca 510cm

Värdering: -

Bud: 2 500 SEK

Slutar om 25 minuter

TRÄDGÅRDSSTOLAR 4st "Brissago B-20" Grythyttans Stålmöbler, 1900 talets andra hälft, vitmålade.

Värdering: -

Bud: 1 400 SEK

Slutar om 27 minuter