Bilder Lisa Larson Väggplatta "Drabant 4" 1900-tal

Lisa Larson Väggplatta "Drabant 4" 1900-tal

1300 SEK

Värdering: 1 200 SEK

Lisa Larson född: 1931
Väggrelief tillverkad av glaserat stengods.
Ur serien "Drabant" 1970–1973.
Märkt: Gustavsberg Sweden, Lisa L, Drabant-4.

Höjd: 29 cm
Bredd: 12 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar

Lisa Larson Wall relief "Drabant 4" Stoneware from the 20th century
Lisa Larson born: 1931
Relief made of glazed stoneware.
From the series "Drabant" 1970–1973.
Tagged: Gustavsberg Sweden, Lisa L, Drabant-4.

Height: 29 cm
Width: 12 cm

Condition: Minor age-based wear, no other remarks.

KRUKOR paret, i plast. H:40cm D:50cm

Värdering: -

Bud: 225 SEK

PELLETSPANNA Pellmax VX, år 2010. komplett med brännare Viking Bio, förråd & skruv. H:160x 58x 72cm

Värdering: -

Bud: 750 SEK

PLASTBÅT renoveringsobjekt. L:ca 440cm B:ca 120cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

KAFFEKOPPAR Rörstrand "Pontus" Kopp H:6 cm (nagg i två koppar)

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK