Bilder Tissot Fickur 14K Guld 1900-tal

Tissot Fickur 14K Guld 1900-tal

9200 SEK

Värdering: 7 000 SEK

Serienummer: 321428
Inre & yttre boett tillverkade av 14K Guld.
Stämplad.
Klockan går vid enklare test.

Diametermått: 51 mm
Vikt: 83,1 gram

Konditionsrapport: Personligt monogram, Repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.

Tissot Pocket watch 14K Gold from the 20th century
Serial number: 321428
Inner & outer case made of 14K Gold.
Stamped.
The clock runs on simpler tests.

Diameter measurement: 51 mm
Weight: 83.1 grams

Condition report: Personal monogram, Scratches & wear, No other remarks.

Bojan, Kina, 18/1900-tal

Värdering: -

Bud: 800 SEK

Pilgrimsvas, Kina

Värdering: -

Bud: 800 SEK

Silverföremål

Värdering: -

Bud: 1 800 SEK

LP-skivor

Värdering: -

Bud: 900 SEK