Bilder Tissot Fickur 14K Guld 1900-tal
Tissot Fickur 14K Guld 1900-tal
Serienummer: 321428
Inre & yttre boett tillverkade av 14K Guld.
Stämplad.
Klockan går vid enklare test.
Diametermått: 51 mm
Vikt: 83,1 gram
Konditionsrapport: Personligt monogram, Repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.
Tissot Pocket watch 14K Gold from the 20th century
Serial number: 321428
Inner & outer case made of 14K Gold.
Stamped.
The clock runs on simpler tests.
Diameter measurement: 51 mm
Weight: 83.1 grams
Condition report: Personal monogram, Scratches & wear, No other remarks.