Bilder Fickur 14K Guld 1895
Boett tillverkad av 14K Guld
Serienummer: 114455
Stämplad: J.D
Daterad: 1895
Klockan går ej vid enklare test (Troligtvis på grund av lös krona)
Diametermått: 46 mm
Vikt: 79,5 gram
Konditionsrapport: Personligt inristning, mindre repor & bruksslitage, inga övriga anmärkningar
Pocket watch 14K Gold 1895
Case made of 14K Gold
Serial number: 114455
Stamped: J.D
Dated: 1895
The watch does not run during simpler tests (Probably due to loose crown)
Diameter measurement: 46 mm
Weight: 79.5 grams
Condition report: Personal engraving, minor scratches & wear, no other remarks
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 50 SEK