Bilder Muminmuggar 1900-2000-tal (6 st)
Samling Muminmuggar skapade i porslin av Arabia, Finland
Samlingen består av:
Kärlek
Mymlan
Muminmamma
Hemulen
Trädgårdsfest
Skidtävling
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage och märken, inga övriga anmärkningar
Moomin Mugs Porcelain 1900s-2000s (6 pcs)
Collection Moomin mugs created in porcelain of Arabia, Finland
The collection consists of:
Love
Mymble
Moomin mother
Hemul
Garden party
Ski contest
Condition: Some age-based wear and marks, no other remarks
Värdering: 300 SEK
Högsta bud:Bud: 1 100 SEK
Slutar om 1 timme 1 minut
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 1 timme 3 minuter
Värdering: 500 SEK
Högsta bud:Bud: 850 SEK
Slutar om 1 timme 5 minuter