Bilder Hans-Agne Jakobsson Taklampa "Frants" modell T-603 1960-tal

Hans-Agne Jakobsson Taklampa "Frants" modell T-603 1960-tal

6600 SEK

Värdering: 3 000 SEK

Hans-Agne Jakobsson: 1919-2009
Taklampa med stomme i mässing
Rosa fransar fästa i fem mässingringar på olika nivåer
Etikettmärkt: Hans Agne Jakobsson

Modellen T-603 från serien "Frants" tillverkades mellan 1966-1968 av Markaryd

Höjd: ca 45 cm
Diameter: ca 40 cm

Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, mindre täckande repor, inga övriga anmärkningar

Hans-Agne Jakobsson Ceiling lamp "Frants" model T-603 1960s

Ceiling lamp with brass frame
Pink lashes attached to five brass rings at different levels
Labeled: Hans Agne Jakobsson

The model T-603 from the "Frants" series was manufactured between 1966-1968 by Markaryd

Height: approx. 45 cm
Diameter: approx. 40 cm

Condition report: Minor use- and age-based wear, minor covering scratches, no other remarks

BASLÅDA 40*33*26 cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

BORRHAMMARE Hitachi (fungerar)

Värdering: -

Bud: 500 SEK

FISKEDRAG & FISKERULLAR Sweepfire 1550, Cormoran AT 2S 10 (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 225 SEK

RAKAPPARAT Oanvänd

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 minuter