Bilder Golvlampa "Klubban" ÖIA 1900-talets andra hälft

Golvlampa "Klubban" ÖIA 1900-talets andra hälft

2000 SEK

Värdering: 1 200 SEK

Höj och sänkbar golvlampa med en ljuskälla
Stomme och fot i mässing med gjuten botten
Justerbar skärm med vitlackad insida
Etikettmärkt: Örsjö Industri AB

Höjd: 130-85 cm

Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, märken och repor, ej funktionstestad, utbytt skruv till låsning, inga övriga anmärkningar

Floor lamp "Klubban" ÖIA second half of the 20th century

Raised and lowered floor lamp with a light source
Frame and foot in brass with cast bottom
Adjustable screen with white lacquered interior

Labeled: Örsjö Industri AB
Height: 130-85 cm

Condition report: Use- and age-based wear, marks and scratches, not functionally tested, replaced screw for locking, no other remarks

SKIFFERPLATTA 89x48cm, tjocklek ca 4cm.

Värdering: -

Bud: 350 SEK

MINIATYRSPIS metall Total H:15 cm

Värdering: -

Bud: 250 SEK

SPEGELDÖRR med karm.100x210cm med karm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

VAS Eda H:22 cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK