Bilder Budoirdockor Frankrike 1920-30-tal (2 st)
Budoirdockor i textil och keramik med olika dräkter.
Omärkta
Höjd: 75 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, fläckar, saknade skor, trasig sko på en docka, fuktfläckar, inga övriga anmärkningar
Budoir Dolls France 1920s-30s (2 pcs)
Budoir dolls in fabric and ceramic with various clothes.
Unmarked
Heigth: 75 cm
Condition: Age-based wear, stains, broken shoe on one doll, missong shoes, moisture stains, no other remarks