Bilder Spegel och Konsolbord Kålmårdsmarmor 1900-tal
Spegel och Konsolbord Kålmårdsmarmor 1900-tal
Förgylld spegel och konsolbord med marmorskiva, kålmårdsmarmor.
Höjd spegel: 139 cm
Bredd spegel: 49 cm
Höjd konsolbord: 72 cm
Bredd konsolbord: 58 cm
Konditionsrapport: Mindre färgsläpp, repor, märken & åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Mirror and table marble 20th Century
Gilt mirror and console table with a marble top.
Height mirror: 139 cm
Width mirror: 49 cm
Height of console table: 72 cm
Width console table: 58 cm
Condition report: Smaller color loss, scratches, marks & age-based wear, no other remarks.