Bilder Helge Sunna Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal

Helge Sunna Halvhornskniv Sameslöjd 1900-tal

3800 SEK

Värdering: 4 000 SEK

Tillverkad av läder, björk & graverat renhorn i stiliserad dekor.
Signerad: Helge Sunna

Längd kniv: 20,5 cm
Längd inklusive slida: 24 cm

Helge Sunna Half-horn knife Samicraft from the 20th century
Made of leather, birch & engraved reindeer horn in stylized decor.
Signed: Helge Sunna

Knife length: 20.5 cm
Length including sheath: 24 cm

Condition report: No remarks

GJUTJÄRNSGRYTA H:29 cm D:30 cm

Värdering: -

Bud: 275 SEK

SKINN Bl.a. rävskinn

Värdering: -

Bud: 225 SEK

parti RAMAR Största 29*23 cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK

SKOR Viking st.41

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Slutar om 7 minuter