Bilder Vrilslev Trä Allmoge 1900-tal

Vrilslev Trä Allmoge 1900-tal

Värdering: 800 SEK

Snidad slev i trä.

Längd: 48 cm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage och repor, inga övriga anmärkningar
Burl Spoon Wood Folk Art 20th Century
Carved spoon in wood.

Length: 48 cm

Condition: Minor usage wear and scratches, no other remarks

198 Pedistal

Värdering: -

Bud: 60 SEK

Närke

Camebrosch / hänge med granater, 1 par örhängen granater

Värdering: 500

Bud: 350 SEK

Norrbotten

199 Glas

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Närke

Briljantring, vitt guld 18 K, 11 diamanter

Värdering: 8 000

Bud: 12 700 SEK

Norrbotten