Bilder Kjell Bergqvist Skulptur Trä "Renrajd" 1900-tal

Kjell Bergqvist Skulptur Trä "Renrajd" 1900-tal

3400 SEK

Värdering: 3 000 SEK

Malmberget.
Skulpturgrupp föreställande renar och samer på rajd mot sommarvistet (Renrajd)
Tillverkad och snidad av trä.
Monogramsignerad: KB

Längd: 35 cm

Kjell Bergqvist Sculpture Wood "Reindeer ride" from the 20th century
Malmberget.
Sculpture group representing reindeers and Sami (Reindeer herd) made and carved from wood.
Monogram signed: KB

Length: 35 cm

Condition report: No remarks

KRUKOR paret, i plast. H:40cm D:50cm

Värdering: -

Bud: 225 SEK

PELLETSPANNA Pellmax VX, år 2010. komplett med brännare Viking Bio, förråd & skruv. H:160x 58x 72cm

Värdering: -

Bud: 750 SEK

PLASTBÅT renoveringsobjekt. L:ca 440cm B:ca 120cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

KAFFEKOPPAR Rörstrand "Pontus" Kopp H:6 cm (nagg i två koppar)

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK