Bilder Klackring 18K Guld 1900-tal
Ring tillverkad av 18K Rött guld besatt med en hematit.
Stämplad: Ekström & Blohm Aktiebolag, Falköping.
Inre diametermått: 21 mm
Vikt: 10,2 gram
Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.
Ring made of 18K Red gold studded with a hematite from the 20th century
Stamped: Ekström & Blohm Aktiebolag, Falköping.
Inner diameter measurement: 21 mm
Weight: 10.2 grams
Condition report: Minor scratches & use wear, No other remarks.