Bilder Ring 18K Guld med Blå Spinell 1900-tal

Ring 18K Guld med Blå Spinell 1900-tal

2400 SEK

Värdering: 2 000 SEK

Ring tillverkad av 18K Guld besatt med en blå spinell.
Otydligt stämplad men syratestad till 18K karat renhet.

Inre diametermått: 18,5 mm
Vikt: 6,3 gram

Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, Något deformerad, Inga övriga anmärkningar.

Ring 18K Gold with Blue Spinel from the 20th century
Ring made of 18K Gold studded with a blue spinel.
Indistinctly hallmarked but acid tested to 18K carat purity.

Inner diameter measurement: 18.5 mm
Weight: 6.3 grams

Condition report: Minor scratches & use wear, Slightly deformed, No other remarks.

KAFFEKANNA MED KRAN OCH BRÄNNARE

Värdering: -

Bud: 70 SEK

FÖNSTER 4st, 18-1900 tal. 55x118cm (slitage, 5st glas saknas)

Värdering: -

Bud: 2 600 SEK

FÖNSTER med karm. 105x55cm (slitage)

Värdering: -

Bud: 150 SEK

MARQUANT BLUETOOTH HÖGTALARE

Värdering: -

Bud: 50 SEK