Bilder Berta Hansson 1910-1994 Blandteknik på papper
Porträtt av ett barn.
Torrnålsgravyr & akvarell på papper.
Signerad med blyerts: Berta Hansson
Otydligt daterad eller numrerad.
Mått bildyta: 26,5 x 21 cm
Mått inklusive ram: 38 x 32 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Inga övriga anmärkningar.
Berta Hansson 1910-1994 Mixed media on paper
Portrait of a child.
Drypoint engraving & watercolor on paper.
Signed with pencil: Berta Hansson
Unclearly dated or numbered.
Image area dimensions: 26.5 x 21 cm
Dimensions including frame: 38 x 32 cm
Condition report: Minor wear on frame, No other remarks.
Värdering: 300 SEK
Högsta bud:Bud: 1 100 SEK
Slutar om 1 timme 48 minuter
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 1 timme 50 minuter
Värdering: 500 SEK
Högsta bud:Bud: 850 SEK
Slutar om 1 timme 52 minuter