Bilder Lisa Larson Väggplatta "Elefant" 1900-tal

Lisa Larson Väggplatta "Elefant" 1900-tal

1100 SEK

Värdering: 800 SEK

Lisa Larson född: 1931
Väggrelief ur serien "Unik"
Tillverkad av glaserat vitt stengods
Formgiven av Lisa Larson för Gustavsberg 1961
Signerad: Lisa L

Mått: 23 x 22,5 cm

Lisa Larson Wall plate "Elephant" 20th century

Lisa Larson born: 1931
Wall relief from the "Unique" series
Made of glazed white stoneware
Designed by Lisa Larson for Gustavsberg in 1961
Signed: Lisa L

Dimensions: 23 x 22.5 cm

Condition report: No remarks

Kandelaber malm

Värdering: -

Bud: 100 SEK

Nyckelskåp 1900-tal

Värdering: -

Bud: 600 SEK

Brio "Musse Pigg" trä, 1950-tal

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Uppsala Ekeby "Rea" karott + Mari Simmulson Uppsala Ekeby "Fossil" fat

Värdering: -

Bud: 75 SEK