Bilder Utagawa Toyokuni 1769-1825 Träsnitt Japan

Utagawa Toyokuni 1769-1825 Träsnitt Japan

1 månad 13 minuter

2024-03-28 16:20

600 SEK

Värdering: 800 SEK

Mått bildyta: 36 x 24 cm
Mått inklusive ram: 53 x 38 cm

Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Mindre veck, Inga övriga anmärkningar.

Utagawa Toyokuni 1769-1825 Woodcut Japan
Image area dimensions: 36 x 24 cm
Dimensions including frame: 53 x 38 cm

Condition report: Minor wear on frame, Minor creases, No other remarks.

Piedestal, vitmålat trä

Värdering: -

Bud: 120 SEK

Silvermynt m.m.

Värdering: -

Bud: 1 300 SEK

Seriemagasin

Värdering: -

Bud: 400 SEK

Assietter, "Piazza", Stig Lindberg, Gustavsberg

Värdering: -

Bud: 300 SEK