Bilder Lennart Jirlow 1936-2020 Färglitografi

Lennart Jirlow 1936-2020 Färglitografi

4200 SEK

Värdering: 4 000 SEK

"Millenium"
Signerad med blyerts: L.Jirlow
Numrerad: 349 / 1999
Tryckt hos Mourlot, Paris.

Mått bildyta: 74 x 60 cm
Mått inklusive ram: 94 x 81 cm

Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Inga övriga anmärkningar

Lennart Jirlow 1936-2020 Color lithography
"Millennium"
Signed with pencil: L.Jirlow
Numbered: 349 / 1999
Printed at Mourlot, Paris.

Image area dimensions: 74 x 60 cm
Dimensions including frame: 94 x 81 cm

Condition report: Minor wear on frame, No other remarks

SALTKAR Arvika keramik, Riborg Böving Albråten H:6,5 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

SERVERINGSBRICKA L:30 cm, SERVETTSTÄLL, PEPPARKVARN mm i teak Bl.a. Karl Holmberg

Värdering: -

Bud: 70 SEK

FLAGGA Sverige 240 cm Oanvänd

Värdering: -

Bud: 50 SEK

SMÖRKNIVSSTÄLL VAS Arvika keramik, Riborg Böving Albråten L:6,5 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK