Bilder Sven Wejsfelt Stengods Vas 1900-tal
Sven Wejsfelt 1930-2009
Vas i stengods med brun blå harpälsglasyr
Signerad: SWen samt med studiohanden
Daterad: 1992
Höjd: 13 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Sven Wejsfelt Stoneware Vas 1900s
Sven Wejsfelt 1930-2009
Vase in stoneware with brown and blue tinted glaze
Signed: SWen and with the studio hand
Dated: 1992
Height: 13 cm
Condition: Minor age-based wear, no other remarks
Värdering: 300 SEK
Högsta bud:Bud: 1 100 SEK
Slutar om 10 minuter
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 12 minuter
Värdering: 500 SEK
Högsta bud:Bud: 850 SEK
Slutar om 14 minuter