Bilder Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi

Bengt Lindström 1925-2008 Färglitografi

600 SEK

Värdering: 1 500 SEK

Figurkomposition
Signerad: Lindstrom
Numrerad: 115/120

Mått bildyta: 71 x 51 cm
Mått inklusive ram: 90 x 66 cm

Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, inga övriga anmärkningar

Bengt Lindström 1925-2008 Color lithography

Figure composition
Signed in pencil: Lindstrom
Numbered: 115/120

Image area dimensions: 71 x 51 cm
Dimensions including frame: 90 x 66 cm

Condition report: Minor wear on frame, no other remarks

JACKIE LYND, 4 st tallrikar, porslin, "Forrätt", Rörstrand

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

GARDINLÄNGDER, 3 + 2 st, bomull, 1900-/2000-tal

Värdering: 500

Bud: 850 SEK

VICKE LINDSTRAND, 23 del servisglas, "Calypso", Kosta, 1900-talets andra hälft

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

IRISH COFFEEGLAS, 6 st, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft

Värdering: 300

Bud: 100 SEK

Slutar om 7 minuter