Bilder Handväska Sameslöjd 1900-tal

Handväska Sameslöjd 1900-tal

1 månad 40 minuter

2024-03-28 20:10

350 SEK

Värdering: 800 SEK

Handväska tillverkad av garvat renskinn. Flätade remmar.
Till synes osignerad

Bredd: 18 cm
Höjd c.a: 16 cm

Konditionsrapport: Slitage och repor, inga övriga anmärkningar

Handbag Sami craft from the 20th century

Handbag made of tanned reindeer skin. Braided bands.
Appears to be unsigned

Width: 18 cm
Height c: 16 cm

Condition: Wear and scratches, no other remarks

CRESCENT HERRCYKEL "VINTAGE"

Värdering: -

Bud: 500 SEK

SKRIVBORD

Värdering: -

Bud: 50 SEK

SVEPASKAR Minsta EC Rackstad L:16 cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK

ANTIK TENNKANNA

Värdering: -

Bud: 425 SEK