Bilder Krysslänk / Armband 18K Guld 1900-tal
Krysslänk / Armband 18K Guld 1900-tal
Armlänk tillverkad av 18K Rött guld.
Stämplad: 18K
Längd: 20 cm
Vikt: 9,6 gram
Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.
Cross link / Bracelet 18K Gold from the 20th century
Bracelet made of 18K Red gold.
Stamped: 18K
Length: 20 cm
Weight: 9.6 grams
Condition report: Minor scratches & wear, No other remarks.