Bilder Stig Lindberg Vas Unik Studio Stengods 1900-tal
Stig Lindberg 1916-1982.
Vas tillverkad av glaserat stengods med rutpressad dekor i gröna & bruna toner.
Signerad: Stig L samt studiohanden, Gustavsberg.
Höjd: 25,5 cm
Stig Lindberg Vase Unique Studio Stoneware from the 20th century
Stig Lindberg 1916-1982.
Vase made of glazed stoneware with patterned decoration in green & brown tones.
Signed: Stig L and the studio hand, Gustavsberg.
Height: 25.5 cm
Condition report: No remarks
Värdering: 300 SEK
Högsta bud:Bud: 1 100 SEK
Slutar om 44 minuter
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 46 minuter
Värdering: 500 SEK
Högsta bud:Bud: 850 SEK
Slutar om 48 minuter