Bilder Orientalisk matta "Isfahan" 230X158 1900-tal

Orientalisk matta "Isfahan" 230X158 1900-tal

4400 SEK

Värdering: 5 000 SEK

Orientalisk handknuten matta "Isfahan" tillverkad av ull & bomull.
Benvit botten med dekor föreställande blommor & växtlighet.

Mått: 230 x 158 cm

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, Avkortade fransar på en sida, Mindre slitage på fransar, Inga övriga anmärkningar.

Oriental carpet "Isfahan" 230X158 from the 20th century
Oriental hand-knotted carpet "Isfahan" made of wool & cotton.
Off-white base with decor representing flowers & vegetation.

Dimensions: 230 x 158 cm

Condition report: Minor use wear, Shortened fringes on one side, Minor wear on fringes, No other remarks.

Böcker, 6 stycken

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Böcker & häften, 8 stycken

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Omega Seamaster, damur, stål

Värdering: 700

Bud: 2 200 SEK

Norrbotten

Böcker Fiske, 4 stycken

Värdering: -

Bud: 0 SEK