Bilder Mette Doller Höganäs Golvvas Lergods 1900-tal

Mette Doller Höganäs Golvvas Lergods 1900-tal

1500 SEK

Värdering: 2 000 SEK

Golvvas i bemålad lergods.
Märkt: Höganäs EI (drejare Erik Ivarsson)

Höjd: 45 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage och repor, inga övriga anmärkningar
Mette Doller Höganäs Floor Vase Clayware 20th Century
Floor vase in painted clayware.
Marked: Höganäs EI (Turner Erik Ivarsson)

Height: 45 cm

Condition: Minor age-based wear and scratches, no other remarks

Vaser, 4 st, bl a Höganäs, högsta 27 cm

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

Bokhylla. Ek & Teak, 1950-60 talet.

Värdering: -

Bud: 80 SEK

Björn Wiinblad, Nymölle, väggplaketter, 14st

Värdering: -

Bud: 180 SEK

Broscher, 4 st

Värdering: -

Bud: 0 SEK