Bilder Roland Pantze Blandteknik på Papper
Roland Pantze 1947
Porträtt, "Häika-Maria"
Signerad: Roland Pantze
Daterad: 1983
Mått på bildyta: 47 x 35 cm
Ramens yttermått: 55 x 43 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, inga övriga anmärkningar
Roland Pantze Mixed media on Paper
Roland Pantze 1947
Portrait, "Haika-Maria"
Signed: Roland Pantze
Dated: 1983
Dimensions of image area: 47 x 35 cm
Dimensions of frame: 55 x 43 cm
Condition: Minor wear on frame, no other remarks
Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk musiker, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 1 timme 50 minuter
Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 1 timme 50 minuter