Bilder Patricia Beatty Blandteknik på Papper

Patricia Beatty Blandteknik på Papper

Värdering: 800 SEK

"Komposition" Signerad: Patricia Beatty Daterad: 1992 Mått på bildyta: 29 x 22 cm Mått med ram: 58 x 51 cm
Konditionsrapport: Ram saknar glas, inga övriga anmärkningar
Patricia Beatty Mixed Media on Paper "Composition" Signed: Patricia Beatty Dated: 1992 Dimensions of image area: 29 x 22 cm Dimensions with frame: 58 x 51 cm Condition: Frame missing glass, no other remarks

GARDINLÄNGDER, 3 + 2 st, bomull, 1900-/2000-tal

Värdering: 500

Bud: 850 SEK

VICKE LINDSTRAND, 23 del servisglas, "Calypso", Kosta, 1900-talets andra hälft

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

IRISH COFFEEGLAS, 6 st, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft

Värdering: 300

Bud: 100 SEK

INGEBORG LUNDIN, vinglas, 6 st, "Silvia", Orrefors

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

Slutar om 7 minuter