Bilder Carl Gustaf Ramberg 1865-1916 Olja på Duk

Carl Gustaf Ramberg 1865-1916 Olja på Duk

Värdering: 1 000 SEK

Landskap med stad
Signerad
Daterad: 1895

Mått på duk: 54 x 36 cm
Mått med ram: 62 x 43 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage och fläckar, inga övriga anmärkningar
Carl Gustaf Ramberg 1865-1916 Oil on Canvas Landscape with town Dated: 1895 Dimensions of canvas: 54 x 36 cm Dimensions with frame: 62 x 43 cm Condition: Age-based wear and stains, no other remarks

SKÅL Arvika keramik, Jonni Karin Böving-Albråten H:4 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

parti ROSTFRITT Största bunken H:15 cm D:30 cm

Värdering: -

Bud: 300 SEK

SOCKERSKÅL & GRÄDDKANNA Arvika keramik, Jonni Karin Böving-Albråten Kanna H:9 cm (kanna spräckt)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

KOPPARBUNKE 1800-tal H:17 cm D:33 cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK