Bilder Thure Sundell 1864-1924 Olja på duk
Thure Sundell 1864-1924, Finland / Sverige. Landskapsmotiv. Signerad: T.Sundell Mått på duk: 100 x 60 cm Mått inklusive ram: 112 x 73 cm
Konditionsrapport: Slitage på ram, Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Thure Sundell 1864-1924 Oil on canvas Thure Sundell 1864-1924, Finland / Sweden. Landscape motif. Signed: T. Sundell Dimensions of canvas: 100 x 60 cm Dimensions including frame: 112 x 73 cm Condition report: Wear on frame, Minor age-based wear, No other remarks.
Slutar om 1 timme 30 minuter
Slutar om 1 timme 30 minuter