Bilder Mosse Stoopendaal 1901-1948 Olja på duk
Mosse Stoopendaal 1901-1948 Olja på duk
Spanande Duvhök. Signerad: Mosse Stoopendaal, Hindås. Daterad: 1925 Mått på duk: 125 x 95 cm Mått inklusive ram: 146 x 116 cm
Konditionsrapport: Mindre slitage på ram, Mindre åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Mosse Stoopendaal 1901-1948 Oil on canvas Scouting Dove Hawk. Signed: Mosse Stoopendaal, Hindås. Dated: 1925 Dimensions of canvas: 125 x 95 cm Dimensions including frame: 146 x 116 cm Condition report: Minor wear on frame, Minor age-based wear, No other remarks.