Bilder Golvlampa & ljuslykta i plåt 1900-tal

Golvlampa & ljuslykta i plåt 1900-tal

Värdering: 1 000 SEK

Golvlampa och vägghängd lyckta tillverkad av stansad plåt med genombruten dekor Golvlampa höjd: 63 cm Vägglykta höjd: 33 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, golvlampa fungerar vid test, inga övriga anmärkningar
Floor lamp & lantern in sheet metal 20th century Floor lamp and wall-hung lantern made of punched sheet metal with openwork decoration Floor lamp height: 63 cm Wall lamp height: 33 cm Condition report: Age-based wear, floor lamp works when tested, no other remarks

Konstglas "Tupp" tillskriven Murano, Italien, 1900-tal

Värdering: -

Bud: 350 SEK

4 delar porslin, Meissen

Värdering: 500

Bud: 550 SEK

Norrbotten

Glas, 14 stycken

Värdering: -

Bud: 75 SEK

Parti diverse glas & porslin

Värdering: -

Bud: 75 SEK