Bilder Nils Bäckman 1896-1946 Gouache på papper

Nils Bäckman 1896-1946 Gouache på papper

Värdering: 800 SEK

Landskapsmotiv. Signerad: Nils Bäckman Mått bildyta: 30,5 x 24 cm Mått med ram: 42 x 36 cm
Konditionsrapport: Skador på ram, åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.
Nils Bäckman 1896-1946 Gouache on paper Landscape motifs. Signed: Nils Bäckman Image area dimensions: 30.5 x 24 cm Dimensions with frame: 42 x 36 cm Condition report: Damage on frame, age-based wear, no other remarks.

ARTHUR PERCY, olja på pannå, signerad

Värdering: 1 200

Bud: 950 SEK

PHILIPPE STARCK, barstolar, 3 st, "Masters", Kartell, samtida

Värdering: 5 000

Bud: 3 800 SEK

CARL-HARRY STÅLHANE, skål, stengods, Rörstrand, signerad

Värdering: 800

Bud: 500 SEK

MATTA, Kelim, ca 301 x 206 cm

Värdering: 5 000

Bud: 200 SEK

Slutar om 7 minuter