Bilder Voigtländer & John Objektiv Österrike 1862

Voigtländer & John Objektiv Österrike 1862

3200 SEK

Värdering: 6 000 SEK

Voigtländer & John in Wien und Braunschweig, Österrike Porträttobjektiv i mässing Utvecklat av: Joseph Petzval, Ungern Tillverkat: År 1862 i 2000 exemplar Bländare: 4,5 Brännvidd: 180 mm Höjd: 15,5 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat- och bruksslitage i form av märken och repor, optik till synes i god kondition, inga övriga anmärkningar
Voigtländer & John Lens Austria 1862 Voigtländer & John in Wien und Braunschweig, Austria Brass portrait lens Developed by: Joseph Petzval, Hungary Manufactured: Year 1862 in 2000 copies Aperture: 4.5 Focal length: 180 mm Height: 15.5 cm Condition report: Age-based wear and use-wear in the form of marks and scratches, optics apparently in good condition, no other remarks

TALLRIKAR djupa 4st. Rörstrand "Grön Anna" D:20,5 cm

Värdering: -

Bud: 400 SEK

SKRIVBORDSLAMPA Ledu Type WZ1 K 100

Värdering: -

Bud: 70 SEK

VAS Arvika keramik, Riborg Böving Albråten H:7 cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK

KONSERVERINGSBURKAR Största H:22 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK