Bilder Emma Wiberg Servetter och Dukar 1900-tal
Samling dukar i linnedamast Mönstret framtaget speciellt till Prinssesan Astrid, senare drottning av Belgien Består av: 12 st. små servetter 19 x 19 cm 12 st. bordstabletter 52 x 48 cm 1 st. stora dukar 190 x 166 cm.
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, bruksslitage, fläckar, inga övriga anmärkningar
Emma Wiberg Napkins and Tablecloths 20th century Collection tablecloths in linen damask The pattern was created especially for Princess Astrid, later Queen of Belgium Consists of: 12 pcs. small napkins 19 x 19 cm 12 pcs. placemats 52 x 48 cm 1 pc. large canvases 190 x 166 cm Condition report: Minor age-based wear, use wear, stains, no other remarks