Bilder Rörstrand saltkar majolika omkring 1900 (2 st)

Rörstrand saltkar majolika omkring 1900 (2 st)

500 SEK

Värdering: 1 200 SEK

Ett par saltkar i tennglaserat stengods föreställande snäcka och fisk Märkt i godset: Rörstrand ZY / otydlig märkning Höjd: 11 cm Längd: 14 cm Konditionsrapport: Inga anmärkningar

Rörstrand majolica salt pan 19th/20th century (2 pcs)

A pair of salt vessels in tin-glazed stoneware depicting a shell and fish Marked in the goods: Rörstrand ZY / unclear marking Height: 11 cm Length: 14 cm Condition report: No remarks

DUSCHVÄGGAR oanvända i glas & aluminium. H: 195x90cm

Värdering: -

Bud: 325 SEK

SALONGSBORD, Karl Johan-stil, 18-1900 tal. H: 74x 135x 90cm (biten som saknas på sista bilden medföljer)

Värdering: -

Bud: 0 SEK

HATTHYLLA modern tillverkning. 77x34cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 125 SEK

GUNGSTOL, amerikansk modell

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 minuter