Bilder Svend Aage Holm Sørensen Taklampa "Brutalist" Danmark 1960-tal

Svend Aage Holm Sørensen Taklampa "Brutalist" Danmark 1960-tal

1600 SEK

Värdering: 1 500 SEK

Svend Aage Holm Sørensen: 1913-2004 Danmark Cylinderformad taklampa i oxiderad mässing med genombruten dekor Etikettmärkt: Holm-Sørensen & Co Höjd med kedja: 133 cm Höjd på skärm: 32 cm Diameter: 35 cm
Konditionsrapport: Ej funktionstestad, mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Svend Aage Holm Sørensen Ceiling lamp "Brutalist" Denmark 1960s Svend Aage Holm Sørensen: 1913-2004 Denmark Cylindrical ceiling lamp in oxidized brass with openwork decor Labeled: Holm-Sørensen & Co Height with chain: 133 cm Height of screen: 32 cm Diameter: 35 cm Condition report: Not function tested, minor age-based wear, no other remarks

SERVERINGSBRICKA L:30 cm, SERVETTSTÄLL, PEPPARKVARN mm i teak Bl.a. Karl Holmberg

Värdering: -

Bud: 70 SEK

FLAGGA Sverige 240 cm Oanvänd

Värdering: -

Bud: 50 SEK

SMÖRKNIVSSTÄLL VAS Arvika keramik, Riborg Böving Albråten L:6,5 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

EXTRALJUS MED FÄSTE L:52 cm

Värdering: -

Bud: 200 SEK