Bilder Fåtöljer "Little Egg Chair" Pastoe Nederländerna 1960-tal (2 st)

Fåtöljer "Little Egg Chair" Pastoe Nederländerna 1960-tal (2 st)

1800 SEK

Värdering: 5 000 SEK

Snurrfåtöljer med korsbas i krom, helstoppad sits klädd i svart läder Lös sittdyna med svart läderklädsel Designperiod: 1960-1969 Höjd: 80 cm Bredd: 66 cm Sitthöjd: 46 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, mindre märken och repor, inga övriga anmärkningar
Armchairs "Little Egg Chair" Pastoe Netherlands 1960s (2 pcs) Swivel chairs with cross base in chrome, fully upholstered seat covered in black leather Loose seat cushion with black leather upholstery Design period: 1960-1969 Height: 80 cm Width: 66 cm Seat height: 46 cm Condition report: Minor use wear, minor marks and scratches, no other remarks

DAMSKOR, 2 par, Peter Kaiser samt Carraro, 2000-tal

Värdering: 300

Bud: 1 100 SEK

Slutar om 1 timme 6 minuter

JACKIE LYND, 4 st tallrikar, porslin, "Forrätt", Rörstrand

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 1 timme 8 minuter

GARDINLÄNGDER, 3 + 2 st, bomull, 1900-/2000-tal

Värdering: 500

Bud: 850 SEK

Slutar om 1 timme 10 minuter

VICKE LINDSTRAND, 23 del servisglas, "Calypso", Kosta, 1900-talets andra hälft

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 1 timme 12 minuter