Bilder BESTICK, 19 del, silver, "Musslan", Finland, år 1872/75, tot vikt ca 287 gram
Märkta BEL, 813H, bestående av 18 kaffeskedar (längd ca 12-13 cm), sockerströare (längd ca 18 cm), med originaletuier
Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk musiker, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 3 timmar 9 minuter
Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 3 timmar 9 minuter