Bilder LJUSKRONA, 1900-talets mitt

LJUSKRONA, 1900-talets mitt

300 SEK

Värdering: 800 SEK

Stomme av mässing, behängd med prismor, fem ljusarmar, sex ljuspunkter, höjd ca 52, diameter 50 cm

Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk musiker, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram

Värdering: 3 000

Bud: 2 000 SEK

Slutar om 3 timmar 24 minuter

Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram

Värdering: 3 000

Bud: 2 000 SEK

Slutar om 3 timmar 24 minuter

Gunarsa, Nyoman, olja, balinesiska danserskor, signerad och daterad 2006, 95 x 95 cm, i rikt skuren ram

Värdering: 3 000

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 timmar 24 minuter

Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk musiker, signerad och daterad 2006, 95 x 95 cm, i rikt skuren ram

Värdering: 3 000

Bud: 2 000 SEK

Slutar om 3 timmar 24 minuter