Bilder LJUSKRONA, 1900-talets mitt
Stomme av mässing, behängd med prismor, fem ljusarmar, sex ljuspunkter, höjd ca 52, diameter 50 cm
Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk musiker, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 3 timmar 24 minuter
Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 3 timmar 24 minuter