Bilder RAY & CHARLES EAMES, 1 par stolar 'EA 105', Vitra, 2000-tal
Kromad stomme, klädsel av svart nät sk "netweave", snurrbar, sitthöjd 46, tot höjd 82 cm
Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk musiker, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 4 timmar 16 minuter
Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 4 timmar 16 minuter