Bilder Bordslampa

Bordslampa

10000 SEK

Värdering: - SEK

Omkring 1940-tal, grönlackerad skärm, fot i mässing samt räfflat trä, höjd 46 cm, gott skick.

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

ASKFAT silver 830 L:10,5 cm V:40,8 g

Värdering: -

Bud: 225 SEK

TEKOPPAR Rörstrand Swedish Grace, Louise Adelborg (ostämplade) H:6,5 cm D:11 cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 250 SEK

TEKANNA Design house Stockholm Keramik och metall L:27 cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK

KAKELUGNSVEPOR Längsta ca 150 cm

Värdering: -

Bud: 60 SEK