Bilder Skålar, Kina, 1900-tal
Skålar, Kina, 1900-tal
Ett par, dekor i polykroma färger,med blommor, diam 10 cm, höjd 5,5 cm, kantslitage, en med bottennagg, för övrigt bra skick.