Bilder Skålfat, Kina, 1900-tal
Krackelyrglasyr, stridsscen, polykroma färger, diam 31 cm, smärre slitage.
Slutar om 3 timmar 38 minuter
Värdering: 2 500 SEK
Högsta bud:Bud: 1 600 SEK
Slutar om 3 timmar 40 minuter
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 3 timmar 42 minuter