Auktioner Keramik & Porslin Matservis, "Strå", Göteborgs porslinsfabrik

Bilder Matservis, "Strå", Göteborgs porslinsfabrik

Matservis, "Strå", Göteborgs porslinsfabrik

2400 SEK

Värdering: - SEK

1900-talets början, 24 + 9 + 10 + 10 tallrikar, soppterrin, uppläggningsfat m.m. Åldersrelaterat slitage, krackeleringar, mindre missfärgningar, samt nagg.

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

TALLRIKAR 4st Arvika keramik Ulla Nilsson D:28 cm

Värdering: -

Bud: 2 700 SEK

ASSIETTER 4st Arvika keramik Ulla Nilsson D:19,5 cm

Värdering: -

Bud: 2 200 SEK

SKÅL Arvika keramik Ulla Nilsson D:14,5 cm H:6,5 cm (glasyrsläpp inuti)

Värdering: -

Bud: 125 SEK

HÖGTALARE till Opel & FJÄRRKONTROLL för hemmet

Värdering: -

Bud: 0 SEK