Bilder Matservis, "Strå", Göteborgs porslinsfabrik
1900-talets början, 24 + 9 + 10 + 10 tallrikar, soppterrin, uppläggningsfat m.m. Åldersrelaterat slitage, krackeleringar, mindre missfärgningar, samt nagg.
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 2 700 SEK
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 2 200 SEK
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 125 SEK