Bilder Skålar, Kina, 1900-tal

Skålar, Kina, 1900-tal

10500 SEK

Värdering: - SEK

3 delar, diam. 7,5 - 9 cm, smärre slitage

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

Oljemålning Holger Gardelius (1908-1972), Nature morte II, 1950-tal. Signerad. Olja på pannå, 44x55 cm, yttermått inklusive ram: 48x59 cm

Värdering: -

Bud: 500 SEK

Matta Röllakan, Handvävd, ull, märkt CF, 140x203

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Färglitografi Théo Tobiasse (f. 1927), Le prince de lexil. Signerad EA-upplaga. Färglitografi, bildmått: ca 70x50 cm, yttermått inklusive ram: 91x72 cm

Värdering: -

Bud: 600 SEK

3 Fotogenlyktor.

Värdering: -

Bud: 80 SEK

Ångermanland