Auktioner Belysning Fotogenslampa

Bilder Fotogenslampa

Fotogenslampa

300 SEK

Värdering: - SEK

Glas, samt mässing, höjd till brännrör 40 cm, smärre slitage

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

Bordslampa med glasskärm. Höjd: 30 cm

Värdering: -

Bud: 300 SEK

EINAR JOLIN (1890-1976), olja på pannå, signerad och daterad 1940

Värdering: 20 000

Bud: 16 000 SEK

Karotter / fat 6 delar, Vardag + Taffel, Gustavsberg & Rörstrand. Längd: 14,5-33,5 cm, djup: 14,5-24,5 cm, höjd: 4-15 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, daterad 82, Änder. Olja på duk, 49x68 cm, yttermått inklusive ram: 59x78 cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK