Bilder Omega, Seamaster GMT "50th Anniversary", 41 mm, rostfritt stål, 1998

Omega, Seamaster GMT "50th Anniversary", 41 mm, rostfritt stål, 1998

14100 SEK

Värdering: 16 000 SEK

Herrarmbandsur, Seamaster GMT, 50th Anniversary, 41 mm, referens 2534.50.00, rostfritt stål, ca 1998

Boett
Ca 41 mm mm exkl. krona (47,5 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, korrekt signerad krona, safirglas

Urtavla/visare
Svart urtavla med vågmönster i relief, målade index, datumvisning kl. 3, silverfärgade visare med lysmassa, kontrasterande röd GMT-visare samt spets på sekundvisare

Urverk
Automatiskt, kaliber Omega 1128
Urverk senare än boett, daterat 2006

Band/länk
Länk i rostfritt stål, 1513/825, 20 mm, original.
Total längd ca 196 mm.

Serienummer/Boettnummer
80017860 / 168.1613 / 368.1613

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

STIG LINDBERG, kaffeservis, 13 delar, benporslin, "Blå Husar", Gustavsberg

Värdering: 1 000

Bud: 600 SEK

Slutar om 16 timmar 56 minuter

BING & GRÖNDAL. "Blå Måsen", 4 delar.

Värdering: -

Bud: 350 SEK

Krus. Knabstrup.

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Slutar om 16 timmar 57 minuter

TRÄDGÅRDSBORD, Nardi, Italien, 2000-tal

Värdering: 500

Bud: 200 SEK

Slutar om 16 timmar 58 minuter